اضافه کردن Google Analytics به ghost

 

در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن Google Analytics به ghost را به شما آموزش دهیم متاسفانه این سایت ساز دارای ماژولی برای اضافه کردن این مورد به خود نیست البته پروسه انجام این کار نیز بسیار پیچیده نمی باشد و بسیار ساده است

 

اضافه کردن Google Analytics به ghost

 

اگر برای بار اول است که از Google Analytics استفاده می نمایید باید اقدام به ساخت اکانت ان بنمایید و یک سایت جدید در ان ایجاد نمایید برای این مورد می بایست به اکانت Google Analytics لاگین نمایید و بروی  admin کلیک نمایید و از قسمت سمت چپ روی ان کلیک کرده و Create new account را انتخاب نمایید.

در این قسمت اطلاعات مربوط به ادرس زمان و نام سایت را وارد کرده و به صفحه بعد بروید

در قسمت بعدی با پر کردن اطلاعات قبلی یک کد ترک دریافت خواهید کرد می توانید کد ارائه شده را درصفحه خود برای ترک کردن سایت استفاده نمایید .

وارد کردن کد Google Analytics  در ghost

 

اگرچه شما نمی توانید از قسمت مدیریت ghost اقدام به وارد کردن کد بنمایید می توانید از قسمت تم ان این مورد را انجام دهید .

 

 

در ابتدا می بایست مکان تم های این سیستم مدیریت محتوا را در هاست سرو سرور خود  پیدانمایید در مثال تم default Casper ر انصب کرده ایم هر تمی در پوشه /content/themes یافت می شود . شما می توانید این کد ترک را در فایل default.hbs وارد نمایید

 

حال فایل default.hbs را باز کرده و شما تگ های برنامه نویسی را مشاهده خواهید کرد تگ </head> را پیدا کرده و کد را بالای آن قرار دهید حال ghost را ریستارت کرده و می توانید موارد سایت خود را از Google Analytics مشاهده نمایید .

From here, locate your default.hbs file and open it. In here, you will see some familiar HTML tags. Then, locate the </head> tag. Once you have found this HTML tag, simply place your Google Analytics code directly above it. Once it is in there, save your file and restart Ghost. You should now see your data being successfully tracked by Google Analytics.