رفع ایراد strict standards در php.ini

بارها اتفاق افتاده که با آپگرید کردن ورژن PHP و یا جابجایی وب سایت به محلی جدید دچار ایراداتی شوید. یکی از ایرادات معمول که همواره در سیستم های مدیریت محتوا با آن برخورد می نمایید strict standards می باشد. که معمولا در بالای صفحه و همانند مثال زیر که در جوملا بوجود آمده است نشان داده می شود. مخصوصا بدلیل اینکه این ایراد در نصب های قبلی تان نبوده و اکنون ظاهر شده است ممکن است تا حدودی باعث گیج شدن شما شود ولی از آن نترسید در ادامه این مقاله راه حل رفع ایراد strict standards در php.ini  را به شما آموزش می دهیم.

 

Strict Standards: Non-static method JLoader::import() should not be called statically in <joomla path> on line 34

 

ایراد  strict standards چیست؟

در واقع می توان گفت که این ایراد یک ایراد واقعی نیست و در حقیقت یک پیغام است و مخاطب آن بیشتر برنامه نویسان می باشد. و همچنین به معنای به هم ریختن کد های شما و یا به مفهوم لزوم بازنگری در کدها نیست.

 

چرا دچار ایراد strict standards می شوید؟

تا نسخه PHP ورژن 5.4 تنظیمات E_STRICT شامل تنظیمات E_ALL نبود و بنابراین می بایست بصورت جدا تنظیم شود. که البته در اغلب موارد هم جزو تنظیمات پایه به حساب نمی آمد و خوب بنابراین نمایش هم داده نمی شد. در ورژن 5.4 هرچند که E_ALL نیز شامل E_STRICT می باشد ولیکن باز هم این ایراد مگراینکه از آن درخواست شود نشان داده خواهد شد. اگر شما از سروری که دارای نسخه PHP پایین تر از 5.4 به این نسخه بیایید با این ایراد و پیغام مواجه خواهید شد.

 

چگونه پیغام strict standards را حذف کنیم

 

مرحله اول:  به کنترل پنل cPanel خود وارد شوید.

مرحله دوم:  بخش Files را پیدا کرده و بر روی ایکن File Manager کلیک کنید.

 

  1. click file manager icon

 

مرحله سوم: سپس در File Manager به دنبل فایل php.ini گشته و آنرا به منظور اصلاح باز می نماییم. درصورتیکه فایل php.ini موجود نباشد. می توانید با استفاده از آموزش ساخت فایل php.ini آنرا ایجاد نمایید.

 

  1. open the php.ini

 

مرحله چهارم:  درون فایل php.ini بخش گزارش ایرادات را پیدا کرده و سپس بخش تانظیمات خاص یا particular setting را پیدا نمایید.

 

  1. find the error reporting

 

مرحله پنجم: در انتهای گزارش ایراد فعال & ~E_STRICT را اضافه نمایید. برای مثال اگر تنظیمات شما به این شکل است:

 

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_DEPRECATED

 

آنرا می توانید به این شکل تغییر دهید:

 

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_DEPRECATED & ~E_STRICT

 

مرحله ششم: سپس بر روی دکمه Save Changes برای ذخیره تغییرات کلیک نمایید.