روش تنظیم تایم زون (Timezone) در PHP

چرا ساعت (زمان) در وب سایت PHP شما (گاهی) درست نشان داده نمی شود. باید به شما یادآوری نماییم اگر متوجه شدید که زمان در اسکریپت های PHP سایت شما به درستی نشان داده نمی شود به احتمال زیاد دلیل آن قرار گرفتن وب هاست یا سرور شما در تایم زونی متفاوت نسبت به موقعیت کنونی شما می باشد. مثلا ساعت وب ساعت شما می خواهید که برای ایران تنظیم شود درصورتیکه ساعت سرور و یا وب هاست تان را در آلمان نمایش می دهد. روش تنظیم تایم زون (Timezone) در PHP با قرار دادن یک خط کد بر روی فایل php.ini می باشد. مکانی که شما در این کد قرار می دهید زمان درست را در اسکریپت PHP به شما نشان خواهد داد.

مراحل تنظیم موقعیت زمانی یا تایم زون در PHP به روش زیر است.

مرحله 1- با استفاده از File Manager در cPanel فایل php.ini را باز نمایید.

مرحله2- در بالای فایل php.ini کد زیر را وارد نمایید.

date.timezone = "US/Central"
 1. php timezone

   

  مرحله3- به جای “US/Central” موقعیت یا تایم زونی که می خواهید زمان کدهای شما با آن نمایش داده شود را قرار دهید.

  مرحله4- بعد از وارد کردن موقعیت درست با زدن دکمه Changes  Save تغییرات را ذخیره نمایید.

 2. save change

   

  مرحله 5- حالا می توانید در صفحه phpinfo.php تغییرات تایم زونی انجام شده را کنترل نموده و درصورت صحیح بودن آنرا بپذیرید و یا به فایل php.ini رفته و تایم زون جدیدی را قرار دهید.

  نکته: در بعضی از موارد که با اعمال تغییرات در فایل php.ini ، تغییری در سایت اتفاق نمی افتد می توانید با استوپ کردن و ری استارت مجدد apache یا سرور خود تغییرات در تنظیم تایم زون (Timezone) در PHP خود ببینید. البته یادآور می شویم که ری استارت سرور هنگامی انجام شود که فقط وب سایت شما بر روی آن قرار داشته باشد.

 3. timezone_3

  timezone_4