مشکل نمایش سایت در مرورگرهای مختلف

یکی از مشکلات رایج برای کاربران مشاهده وب سایت در مرورگرهای مختلف می باشد که باعث نمایش مدل های مختلفی در سایت می گردد. هر مرورگر به نوع مختلفی سایت را باز می نمایید. در کلماتی دیگر اینترنت اکسپلورر با سفری و فایرفاکس متفاوت می باشد و این باعث ایجاد این سوال می گردد که چرا این تفاوت وجود دارد ؟

حل مشکل موجود بسیار پیچیده می باشد . درصورتیکه نیاز به تغییر دستی در کد خود دارید می توانید سایت خود را با نرم افزارهای ویرایش کد تغییر دهید و یا با طراح سایت خود مشورت بنمایید.سایت های PHP بسیار سخت قابلیت حل مشکل را دارا می باشند .

 

چرا مشکل در مرورگرهای مختلف بوجود می آید؟

در زمانیکه این مشکل را مشاهده می نمایید از طرف کاربران سایت شما نظراتی درباره مشکلات مرورگرشان دریافت خواهید کرد.یکی از مثال های این مورد نمایش لایه ای در اینترنت اکسپلورر می باشد که این در مرورگرهای دیگر نمایش داده نمی شود . این مورد معمولا بدلیل عدم پشتیبانی تگ deprecated و این بدلیل عدم صحت کدهای نوشته شده توسط برنامه نویس سایت شما می باشد .

 

نحوه حل مشکل چیست؟

یکی از راه حل های این موضوع چک کردن سایت با مرورگرهای مختلف می باشد . نرم افزارهای Code validation اقدام به چک کردن سایت شما و نمایش کدهای غلط و غیر قابل اجرا می باشند .همچنین می توانید سایت خود را در سایت W3c  چک نمایید .

HTML Validator
http://validator.w3.org/

CSS Validator
http://jigsaw.w3.org/css-validator/

بعد از اینکه وبسایت خود را چک نمودید می توانید مجدداقدام به باز نمودن سایت خود در مرورگر ها برای مشاهده خطاها بنمایید.

 

چگونه می توانم نمایش سایت را در مرورگرهای مختلف تست نمایم؟

راه های مختلف برای این موضوع وجود دارد . شما می توانید تمامی مرورگرها را نصب کرده  و اقدام به مشاهده نمایید . همچنین می توانید نرم افزارهایی برای چک این موضوع نصب نمایید برای نصب مرورگر اینترنت اکسپلورر شما می توانید از IE Testerاستفاده نمایید  ویا می توانید از BrowserShots استفاده نمایید. در زیر سایت های مختلفی برای مشاهده این موارد وجود دارد.

 

BrowserShots
http://browsershots.org/

IE Tester
http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage

Adobe Browser Lab
https://browserlab.adobe.com/en-us/index.html

Quirks Mode
http://www.quirksmode.org/compatibility.html