نصب مجدد وردپرس پس از هک شدن

در این مقاله قصد این را داریم که توضیح در مورد نصب مجدد وردپرس پس از هک شدن سایت وردپرس شما بدهیم . در اغلب مواقع زمانیکه سایت وردپرس شما هک گردید این بدلیل اپدیت نشدن وردپرس به آخرین نسخه می باشد یا یکی از پلاگین های نصب شده دارای اکسپلویت بوده و باعث هک شدن شده است. در زمان های زیادی یک هکر اقدام به ورود کد های مخرب در اسکریپت های PHP می نماید که پاک کردن آنها بسیار سخت خواهد بود و گاهی اوقات می بایست تمامی پوشه های سایت قرنطینه شوند تا این ویروس به خارج از این ساختار رخنه نکند .این موارد تنها زمانی قابل انجام است که این رخنه در دیتابیس سایت شما ایجاد نشده باشد درصورتیکه این رخنه در دیتابیس نیز وجود داشت می توانید از مقاله مرتبط با آن استفاده نمایید.

این مقاله به این اشاره می کند که وب سایت شما هک شده و کدی وارد سایت شما وارد گردیده است بنابراین در این زمان بهترین گزینه نصب مجدد وردپرس خواهد بود.در این زمان آخرین نسخه را از سایت وردپرس دانلود نمایید و یا از سایت سروسرور اقدام به خرید هاست وردپرس نمایید.فایل زیپ را در فضای هاست خود باز بریزید و اکسترکت کنید. همچنین سایت قبلی خود را در داخل پوشه ای بنام queantine کاملا انتقال دهید .

  1. filezilla upload files to public html
  2. با استفاده از FTP  تمامی فایل را داخل پوشه public_html بریزید یا درصوتیکه دامنه هاست شما  Addon می باشد در پوشه مخصوص آن دامنه اقدام به ریختن فایل ها بنمایید .
  3. filezilla view quarantined wp-config
  4. بعد از تمام شدن آپلود فایل ها اقدام به ورود به پوشه public_html بنمایید و فایل wp-config.php را با کلیک راست نموده و بروی View/Edit. کلیک نمایید. سپس اقدام به باز نمودن فایل با نرم افزاری مثل Notepad بنمایید و اطلاعات دیتابیس را در مکان های نمایش داده شده در عکس کپی نمایید.
  5. wordpress no wp-config file
  6. در این زمان درصورتیکه واردسایت خود شوید مثل بالا خطای درباره فایل wp-config.php دریافت خواهید کرد.
  7. filezilla save wp-config sample
  8. سپس داخل FTPرفتنه و وارد فایل بنام wp-config-sample.php شوید و کلیک راست کرده  View/Edit را انتخاب نمایید سپس با نت پد باز نموده و سه خط مرتبط با نام دیتابیس کاربردیتابیس و پسورد دیتابیس را در اینجا replace نمایید. پس از این مورد اقدام به ذخیره فایل و پس از چند ثانیه از شما اجازه برای ذخیره فایل خواهد خواست اقدام به ذخیره فایل و تیک زدن گزینه Finish editing and delete local file بنمایید.
  9. بعد از این مورد فایل wp-config-sample.php بهwp-config.php تغییر نام دهید.
  10. filezilla download custom theme
  11. درصورتیکه وارد سایت خود شوید مجددا صفحه سفید را مشاهده خواهید کرد و این بدلیل استفاده از تم خاصی برای سایت می باشد در پوشه /quarantine/wp-content/themes وارد شده و تم مورد مورد نیاز خود را در کامپیوتر ذخیره نمایید قبل از برگرداندن فایل تم مجددا به هاست اقدام به گشتن و سرچ آن توسط آنتی ویروس ینمایید.
  12. filezilla upload custom theme
  13. حال از هاست وارد دایرکتوری /public_html/wp-content/themes شده و تم خود را مجددا در این پوشه بریزید .
  14. wordpress site restored successfully
  15. در حال حاضر خواهید توانست براحتی سایت خود را از هک شدن نجات دهید.