چگونه ورژن PHP در cPanel را تغییر دهیم

در سرور های جدید سروسرور قابلیت استفاده همزمان از سه ورژن مختلف از   (5.2و5.3و5.4) بر روی اکانت شما وجود دارد. این موضوع برای برنامه های جدید بسیار مهم است که وب هاست مورد نظر قابلیت پشتیبانی از ورژن PHP مورد نظرشان را داشته باشد. این قابلیت بر روی تمامی سرویس های با cPanel اشتراکی که بصورت پیش فرض 5.3 می باشند فعال است. در ایم مقاله با عنوان چگونه ورژن PHP در cPanel را تغییر دهیم بصورت مصور قدم به قدم مراحل را توضیح می دهیم.

 

بخاطر داشته باشید که اگر از سرورهای مجازی و یا اختصاصی استفاده می کنید و می خواهید ورژن PHP خود را به 5.4 تغییر داده و از مزایای آن بهره مند شوید ورژن PHP در حال استفاده شما می بایست حداقل 5.3 و MyAQL 5.1 باشد وگرنه ابتدا نسخه خود را به این مشخصات بروز رسانی نمایید.

نکته: لطفا به خاطر داشته باشید که PHP5.4 دارای وب سروری که بر روی آن ساخته شده است می باشد. و بخاطر بوجود نیامدن تداخل بر روی سرور ها ما این قابلیت را غیر فعال نموده ایم.

مراحل تغییر ورژن PHP در cPanel به شرح زیر است

مرحله 1-  به cPanel خود وارد شوید.

مرحله 2-  بر روی دکمه PHP Configuration در قسمت Software/Services کلیک نمایید.

نکته: در سرورهای قدیمی این گزینه وجود ندارد، با این وجود می توانید جهت ارتقاع سرویس خود به سرور های جدید درخواست دهید.

 

php_1

مرحله3- ورژن PHP مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

مرحله4- بر روی دکمه Update برای ذخیره تغییرات php کلیک نمایید.

مرحله5-  تغییرات انجام شده را در صفحه phpinfo مشاهده نموده و از صحت تغییرات مورد نظراتان اطمینان حاصل نمایید.

درپایان به این روش شما با موفقیت توانستید ورژن PHP در cPanel را تغییر دهید. در این آموزش ما ورژن 5.4 را مثال زدیم ولی شما می توانید همانند مثال دیگر ورژن هایی PHP که در آینده نیز خواهند آمد را به این طریق بروز رسانی نمایید.